JOBS

Optiblu

Adaugat la data de:

18 februarie 2019

Expira la data de:

28 februarie 2019

Consultant vanzari optica medicala

Descriere:

Candidatul ideal comunica si relationeaza cu usurinta, cu clientii, este deschis, energic, sociabil si cu spirit de echipa, are atitudine proactiva si pozitiva, manifesta entuziasm si dorinta de a invata;, este atent la detalii, este ordonat si este capabil sa respecte procedurile, principiile si tehnicile de vanzare, are studii medii, superioare finalizate sau in curs.

Beneficii: training si oportunitate de dezvoltare profesionala, salariu fix+bonus performanta, program de lucru flexibil (in ture), apartenenta la o echipa de succes.

Optical Network a luat fiinta in urma cu 14 ani, in prezent fiind liderul pietei de optica medicala in Romania. Divizia de retail opereaza lanturile de magazine OPTIblu si KLARMANN si detine 54 de magazine in Bucuresti si mari orase din tara. Echipa noastra se ocupa sa le ofere clientilor o experienta de neuitat, cu peste 300 de angajati, cu diverse specializari precum: medic oftalmolog, optometrist, optician si consultant de vanzari. De asemenea, compania detine o importanta divizie de distributie B2B, autorizata sa comercializeze marci consacrate de rame vedere si ochelari soare, precum: Hugo Boss, MaxMara, Missoni, Moschino, Tommy Hilfiger, Gianfranco Ferre, Carrera, Polaroid, Converse, Cacharel, Pepe Jeans, Replay, Diesel, Pierre Cardin, Benneton si altele.

Responsabilitati:

  • intampina clientii si le asigura consiliere intr-o maniera amabila, prietenoasa si eficienta;
  • identifica nevoile si asteptarile clientilor, le ofera informatii corect si complet despre produsele aflate in vanzare;
  • implementeaza in magazin campaniile promotionale;
  • realizeaza operatiuni cu casa de marcat;
  • gestioneaza comenzile clientilor;
  • mentine ordinea si curatenia in magazin;